چک لیست ضروری قبل از انتخاب سینی کابل

چک لیست ضروری قبل از انتخاب سینی کابل

 

قبل از انتخاب سینی کابل مورد نظرتان باید با ویژگی ها و پشتیبانی لازم و شیوه نگه داری از آن آشنا شوید.

سینی کابل مناسب چه مکان هایی است؟

برای انتخاب سینی کابل مناسب باید بدانید که قرار است در چه جایی آن را نصب کنید. در مقاله های قبل که بیشتر درباره سینی کابل توضیحاتی داده ایم, گفتیم که سینی کابل بسته به کارایی و کارکرد آن, اندازه و ابعاد متفاوتی دارد.

موقعیت مکانی که قرار است سینی کابل در آنجا نصب شود بر قدرت و سایز سینی کابل تاثیر گذار خواهد بود. 

در فضاهای داخلی

در برخی تاسیسات صنعتی که بعضا به بار 200 پوندی نیاز دارند, باید سینی کابل متناسب با آن انتخاب را انتخاب کنند.

در انتخاب سینی کابل برای برخی محیط ها و فضاهای اداری باید ظاهر مناسب, وزن مناسب و فضای دسترسی مورد توجه قرار بگیرد.

با توجه به هوای محیط باید همراه انتخاب سینی کابل پوششی به عنوان عایق برای آن انتخاب نمایید. 

در فضاهای خارجی یا بیرونی

هنگام انتخاب سینی کابل باید توجه داشته باشید که شرایط آب و هوایی مانند برف, باران و لرزش به واسطه وزش بادهای شدید بر سینی کابل تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین باید در انتخاب جنس سینی دقت کنید.

اگر در شهرهایی با آب و هوایی مرطوب هستید بهتر است هنگام انتخاب سینی کابل, سینی را انتخاب کنید که ضد زنگ وعایق باشد که مناسب برای اینگونه محیط ها طراحی و تولید می شوند.

 چه تعداد سینی کابل نیاز است؟

طبق مقررات و استاندار های NEC, سایز و ارتفاع و عمق سینی های کابل برروی آن ها نوشته شده است. باید با در نظر گرفتن محیطی که می خواهید از سینی کابل استفاده کنید و با توجه به اندازه و ارتفاع نوشته شده تعداد مورد نیازتان را محاسبه کنید.

تامین انتظارات آینده

در هنگام انتخاب سینی کابل باید انتظاراتی که از یک سینی کابل در آینده خواهید داشت را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در آینده با توجه به پیشرفت های هرروزه در صنایع, نیاز به تغییر و یا حتی نیاز به تعمیر داشت, انجام عملیات جدید بر روی آن قابل اجرا است و سیستم توانایی ارتقا دارد یا خیر.

جلوگیری از احتراق سینی کابل

برای انتخاب سینی کابل باید در نظر بگیرید که در مقابل بروز حوادث احتمالی مانند حریق و آتش سوزی مقاوم و عایق باشد. اگرعایق نباشد به راحتی آتش گرفته و کل سیم کشی ساختمان آسیب می بیند و دچار حریق می شود. بنابراین همراه با سینی عایق و پوشش آن را هم تهیه نمایید.

همچنین باید به طور مرتب و به منظور حفظ امنیت, سینی کابل ها را بررسی و تمیز کنید. این کار به جلوگیری از آتش سوزی بسیار کمک می کند.

نصب سینی کابل

علاوه بر مزایایی که ذکر کردیم, در هنگام انتخاب سینی کابل باید به نصب آسان آن ها نیز توجه شود. که در ادامه نحوه نصب سینی کابل را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد:

·        قابلیت نصب با یک گیره عایق و سوکت نیم اینچی برای اتصال به سینی کابل را داشته باشد.

·        باید طبق دستورالعمل هایی که بر روی آن نوشته شده است, بر روی زمین نصب شود.

·        سینی ها دارای طول های مشخصی هستند. در اندازه های 1, 2, 5, 8 و 10 فوتی تولید می شوند. همچنین می توان با توجه به نیاز مشتری آن ها را ساخت.

·        به علت آن که سینی ها با پودری مخصوص پوشش داده می شوند, به راحتی می توانید آن ها را با مته سوراخ کنید.

·        برای نصب سینی ها می توانید بجای خم کردن آن ها از اتصالات پیش ساخته استفاده کنید. سینی هایی به شکل حروف T و L ساخته می شوند تا دیگر به خم کاری نیازی نباشد و کار نصب راحت تر صورت بگیرد. با این کار نیروی انسانی چیزی درحدود 50% کاهش می یابد.

·        همچنین برای مکان های که سیم ها باید از سینی خارج شوند, قطعاتی به اسم آبشار وجود دارند که برای این کار از آن ها استفاده می شود.

 

توصیه می شود برای تهیه سینی کابل مورد نیاز و مورد نظرتان با مشاوران ما تماس بگیرید و سپس اقدام به خرید نمایید.

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ایمیل:‌ info@elconco.com

همکاران ما

Search