سینی کابل چیست؟ انواع آن کدامند؟

سینی کابل ساختارهای سفت و سختی هستند که برای پشتیبانی و عبور از مسیر کابل ها استفاده می شوند. کد ملی برق (NEC) نوع سینی کابل مورد استفاده را مشخص می کند. سینی های کابل قادر به پشتیبانی از انواع سیم کشی ها هستند ، مانند:

خطوط برق فشار قوی

خطوط توزیع برق

خطوط نوری

خطوط مخابراتی و کنترلی

سیستم های سیم کشی سینی کابل در هنگام ارزیابی در برابر سیستم های سیم کشی مجرای معادل از نظر ایمنی ، قابلیت اطمینان ، فضا و هزینه ، سیستم سیم کشی ارجح هستند.

مواد سینی کابل استفاده شده:

انتخاب مواد برای سینی کابل بر اساس هدف و پوشش ها به صورت هدفمند ارائه می شوند.

آلومینیوم: سینی های آلومینیوم سبک هستند و به دلیل نسبت قدرت به وزن زیاد از آنها استفاده می شود. مزیت استفاده از آلومینیوم فاقد تعمیر و نگهداری است.

فولاد: سینی های استیل مقاومت مکانیکی و هزینه کمی دارند اما وزن بالایی دارند.

فولاد ضد زنگ: دارای مقاومت مکانیکی بالا و دمای محیط بالا است. سینی کابل فولاد ضد زنگ از فولاد ضد زنگ AISI Type 316 به صورت رول تشکیل شده است.

انواع سینی های کابل:

سینی نردبان

سینی کابل پایین جامد

سینی کابل (تهویه)

سینی کابل کانال (سوراخ دار)

سینی کابل مش

سینی کابل تک ریل

سینی نردبان:

برای دهانه پشتیبانی طولانی 12 - 30 فوت استفاده می شود. پرکاربردترین نوع سینی است. سینی می تواند جریان آزاد هوا از طریق آن را فراهم کند. عرض استاندارد 150،300،450 ، 600 ، 750 و 900 میلی متر موجود است. محافظت از ریل جانبی جامد و مقاومت سیستم با اتصالات شعاع صاف.

سینی کابل نردبان نمی تواند گازهای خطرناک یا انفجاری را از یک منطقه به منطقه دیگر حمل کند ، همانطور که در سیستم های مجاری اتفاق می افتد. در مناطقی که احتمال جمع شدن گرد و غبار وجود دارد ، باید سینی های کابل نردبان نصب شود

سینی کابل پایین جامد:

این یک سینی کابل بدون تهویه است. کف متالیک جامد با روکش های فلزی جامد. سیم های برق و مخابرات با فاصله پشتیبانی کوتاه تا متوسط ​​5 تا 12 فوت معمولاً روی این نوع سینی ها نصب می شوند.

تمام عرض های استاندارد سینی های نردبان را دارد و چون تهویه ندارد از آن برای اهداف تولید گرما کمتر استفاده می شود.

 

 

سینی کابل Trough :

سینی های تهویه متوسط ​​با پشتیبانی از کابل ، از نوع فلزی و غیر فلزی موجود. در تمام عرض های استاندارد موجود است.

از سینی های کابل Trough برای کاربردهای متوسط ​​تولید گرما با دامنه پشتیبانی کوتاه تا متوسط ​​0.3 ، 3 ، 6 متر استفاده می شود.

سینی کابل کانال:

از سینی های کانال برای نصب با سینی های محدود استفاده می شود. در تاسیساتی که کابل ها از طریق دهانه های تهویه خارج می شوند و کانال کابل یا کابل ها تا حدی تحت لرزش قرار می گیرند استفاده می شود.

 

دهانه پشتیبانی 1.5 - 3 متری. از سینی های کابل کانال برای نصب با تعداد محدودی از سینی ها استفاده می شود. عرض های استاندارد 3 ، 4 و 6 اینچ در سیستم های فلزی و تا 8 اینچ در سیستم های غیر فلزی. طول استاندارد 10 ، 12 ، 20 و 24 فوت.

 

سینی کابل مش سیم:

یک سیستم پشتیبانی سازگار با ولتاژ برای ولتاژ پایین. به طور کلی برای برنامه های مخابراتی و فیبر نوری استفاده می شود و در دهانه پشتیبانی کوتاه ، 1.2 تا 2.4 نصب می شود.

 

سینی کابل تک ریل:

 

این می تواند دارای سینی های تک یا چندتایی باشد ، پشتیبانی مرکزی یا دیواری ثابت ، برای حداکثر آزادی کابل ورود به سیستم. برای کابلهای فشار ضعیف و کم مصرف استفاده می شود.

 

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search