انواع لوله های فلکسیبل

 

 

 

لوله فلکسبیل نوعی از لوله خر طومی است که با پوشش پلاستیک روکش شده است. از این لوله ها برای محافظت از کابل ها و سیم کشی های برق  و شبکه استفاده می شود بیشترین استفاده لوله های فکسیبل در سیم کشی های بیرونی است. لوله های فلکسبیل انواع مختلفی دارند در ادامه مطلب بیشتر با لوله های خرطومی یا همان فلکسیبل آشنا می شویم.

انواع لوله های فلکسیبل الکان

لوله های فلکسیبل  به طور کلی به دو دسته لوله های روکش  دار و بدون روکش  تقسیم می شوند.

لوله فلکسبیل روکش دار: اگر لوله های خرطومی را با یک روکش پلاستیکی پی وی سی روکش کنند . به آن فلکسی  روکش دار می گویند . کاربرد این لوله ها بیشتر در محیط های بیرون برای محافظت از کابل ها در شرایط مرطوب و باز است. و به دلیل خاصیت خود خاموشی روکش این لوله ها امنیت بالایی دارند.

لوله فلکسبیل بدون روکش: این لوله بدون روکش پلاستیکی ساخته شده ندو بیشتر برای محیط های داخلی کاربرد دارند.

انواع لوله های فلکسبیل روکش دار

لوله خرطومی نسوز: یکی از انواع لوله های روکش دار لوله خرطومی نسوز است که از فلز گالوانیزه شده و روکش نسوز ساخته شده است.  این لوله ها علاوه بر مقاومت در برابر کشش و رطوبت در برابر حرارت نیز بسیار مقاوم هستند. و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند. از این لوله ها برای سیم کشی ها اطراف کوره ها که حرارت بالایی دارد استفاده می شود.

لوله خرطومی فلکسی شیلدار: این لوله فلکسی از جنس فلز گالوانیزه است که با شلیدار روکش شده است.از لوله های خرطومی فلکسیبل شلیدار بیشتر برای سیم کشی های مخابراتی استفاده می شود . این لوله ها مناسب محیط های بیرونی نیستند زیرا باید از نفوذ امواج الکترو مغناطیسی به درون آن‌ها جلوگیری کرد.

 

 

مزیت های لوله های فلکسبیل روکش‌دار

انعطاف پذیری بالا: مهم ترین مزیت لوله های فلکسی روکش دارقابلیت انعطاف پذیری آن‌هاست. این لوله ها به گونه ای طراحی شده اند که می توان در محیط های پرپیج و خم استفاده کرد. با استفاده از لوله های خرطومی در ساختمان ها دیگر نیازی به  استفاده از اتصالات گوناگون نیست.

طول عمر بسیار بالا: عمر لوله های فلکسیبل به دوعامل اصلی بستگی دارد. متریال به کار رفته در ساختار آن و روکشی که برای آن انجام شده است. به طور کلی در ساختار لوله های فلکسبیل از فلز گالوانیزه استفاده شده است که استحکام بسیار بالایی دارد. و پوشش فلزی نیز باعث می شود مقاومت این تجهیزات در برابر رطوبت و خوردگی و زنگ زدگی افزایش پیدا می کند. پوشش pvc و پلاستیکی این لوله ها باعث می شود تا کابل های موجود در آن در برابر رطوبت و گرما نیز محافظت شوند.

وزن بسیار پایین: سبک بودن لوله های فلکسبیل از مزیت های مهم دیگر این لوله هاست . به دلیل وزن کم سرعت نصب و را اندازی آن‌ها بسیار بالاست.

دمای کار مناسب: از اساسی ترین معیارهایی که برای انتخاب لوله های فلکسیبل باید به آن توجه کنید دمای کار است.  این لوله های در دمای منفی 25 و دمای 105 درجه سانتی گراد بهترین عملکرد را دارند.

اتصالات مورد نیاز برای لوله فلکسیل

اتصالات لوله فلکسبیل باعث سرعت بخشیدن به اجرای تأسیسات برقی در ساختمان می شود . پر استفاده ترین اتصالات این لوله ها به شرح زیر است.

بست لوله

بست ها وظیفه دارند تا لوله های فلکسبیل را با کمک گرفتن از پیچ و رول پلاک به سقف یا دیوار متصل کنند. بست ها به گونه ای طراحی شده اند که هم مقاومت بلایی در برابر در رطوبت و خوردگی دارند وهم استحکام بالایی برای تحمل وزن کابل ها و سیم کشی دارند.

گلند

از ملزومات دیگر لوله های فلکسبیل گلند است . وظیفه گلندها این است که هنگام متصل شدن لوله فلکسبیل به جعبه تقسیم تأسیسات ساختمانی از ورود رطوبت به درون آن جلوگیری می کند.

لوله فلکسبیل درچه سایزهایی طراحی می شود؟

لوله برق فلکسبیل روکش دار 13.5pg

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دار16pg

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg21

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg29

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg36

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg42

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg48

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg52

لوله برق روكش  دار فلکسبیل روکش‌دارpg63

خريد لوله فلكسبيل

برای خرید انواع  لوله های فلکسبیل ، سینی کابل ، نردبان کابل ، گلند کابل و سایر ملزومات می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search