خصوصیات سینی کابل سبدی

خصوصیات سینی کابل سبدی  : کابل های مختلفی که در تاسیسات و صنایع مختلف وجود دارند، نیازمند اعمال محافظت دقیق هستند. عدم توجه به چنین مسئله ای ممکن است باعث بروز خسارات زیادی شود. امروزه تنوع سینی های کابلی که در بازار وجود دارد، بسیار زیاد است. این سینی کابل ها در بازار ویژگی های مختلفی تولید و عرضه می شوند. برخی از آن ها بسیار ساده و برخی دیگر پیشرفته هستند. در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق تر سینی کابل سبدی بپردازیم.

سینی کابل سبدی چیست؟

سینی کابل توری یا سبدی جزو تجهیزات حمایتی و پشتیبانی کابل ها و سیم انتقال داده به شمار می رود. در حقیقت سینی های کابل توری وظیفه مدیریت و کنترل سیستم های ارتباطی را دارند. مهم ترین تفاوتی که سینی های کابل سبدی یا توری با نردبان های کابل دارند، این است که آن ها می توانند تمام کابل‌ها و سیم‌ ها را به طور کامل تحت پوشش قرار دهند. این ساختار توری شکل ساختار سینی کابل ها باعث می شود که در سطح شاهد برقراری جریان هوای مناسب باشیم. با توجه به اینکه سیم های زیادی روی سینی کابل قرار می‌ گیرند، احتمال افزایش حرارت بسیار بالاست. با توجه به این که سیم ها به طور مستقیم با محیط پیرامون در تماس هستند، بخشی از این حرارت کاهش می یابد و تهویه هوای مطلوب می تواند روند پردازشی را بهتر کند.

سینی کابل توری یا سبدی در حقیقت سبدی بزرگ می باشد که درون آن تعداد زیادی سیم جای گرفته است. امکان نصب آن ها در بیشتر قسمت های مختلف ساختمان وجود دارد. در بخش های مختلفی مانند قسمت زیرین کفپوش، روی دیوار ها و... می توان آن را نصب کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها جریان بسیار مناسب هوا در خلال سینی می باشد. این تهویه درست بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت به این ترتیب سیم ها خنک باقی می مانند و از بسیاری از اختلالات ناشی از گرمای زیاد و خطراتی که به همراه دارد، پیشگیری می شود. به کمک سینی های کابل اماکن نصب تعداد بالایی است کابل های فشار قوی و برق درون ساختمان ها وجود دارد.

مهم ترین خصوصیات سینی کابل سبدی کدام اند؟

امکان نصب آسان در بخش های مختلف وجود دارد. سبد هایی که دارای عرض های مختلف که هستند به یکدیگر اتصال داده شوند، نیازی به قطعات سفارشی ندارند. همچنین برای این کار نیازی به اتصالات جوشی نداریم و تنها از طریق خم کردن مفتول و به کمک پیچ ها می توان شکل دلخواه را به وجود آورد.

پوشش سینی کابل به روش گالوانیزه بیشتر بخوانید

ساختار سینی کابل سبدی به گونه ای است که آن را برای انتقال دادن سیم ها و کابل های دارای ولتاژ پایین، فیبر نوری و یا کابل های مخابراتی استفاده می کنند. این محصول از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است که به عنوان یک مزیت مهم نیز محسوب می‌ شود.

شبکه ای متشکل از سیم های فولادی که با روی پوشیده شده اند، این سیستم را پدید می آورند. همچنین امکان ساخت سینی های کابل سبدی که از جنس استیل باشند نیز وجود دارد. برای این سینی ها نیز از عایق های مختلفی مثل زینک و... استفاده می شود.

یکی دیگر از خصوصیات مهم این سیستم، امکان عبور آب در زمان هایی که از درون سینی نشتی وجود دارد.

دلایل استفاده از سینی کابل سبدی چیست؟

در ساختمان هایی با کاربری صنعتی و تجاری که نیازمند سیم کشی های رو باز هستند، استفاده از سینی کابل ضروری می باشد. در حقیقت در چنین ساختمان هایی در طی بازه های زمانی مختلف این احتمال وجود دارد که به سیم کش های قبلی، سیم‌ کشی های جدیدی اضافه گردد و یا در سیم کش های اجرا شده تغییراتی اعمال شود. یک راه حل بسیار مناسب برای پیشگیری از صرف هزینه های مجدد و زمان زیاد، استفاده از سینی های کابل است. این سینی های کابل به خوبی وظیفه هدایت و انتقال کابل‌ ها و سیم‌ ها را به نقاط مد نظر انجام می دهند. همچنین این سیستم عملکرد بسیار مطلوبی برای محافظت کابل ها و سیم ها در برابر آسیب هایی مانند پارگی و خراشیدگی دارد.

در مورد لوله فلکسیبل در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید

سخن پایانی

منظور حفاظت از کابل ها و سیم های برق موجود در تاسیسات مختلف می توان از سیستم های مختلفی استفاده کرد. سینی های کابل سبدی یکی از آن ها است. سینی کابل سبدی در مقایسه با مواردی مانند نردبان کابل دارای مزایای بیشتری است. این مزایا و مقاومت بالا امروزه باعث استفاده گسترده از این سینی های کابل سبدی شده است.

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search