سینی کابل گالوانیزه برق

 

  

سینی کابل گالوانیزه برق یا سینی کابل فلزی یکی از انواع سینی های کابل است . که به صورت عمده در کابل ک ساختمان کاربرد دارد. از سینی کابل گالوانیزه برای نگهداری و هدایت برق کشی های ساختمان استفاده می شود. و معمولا جنس سینی ها از فلزهایی است که در برابر رطوبت مقاومت داشته باشد. روکش سینی های کابل معمولا از ورق گالوانیزه است که سینی برق را در برابر خوردگی عوامل محیطی حفظ می کند.

از سینی برق گالوانیزه برای انتقال برق ولتاژ بالا ، کابل هایی که برق را توزیع می کنند، برای سیم کشی هایی که حساسیت بالایی دارند مانند سیم کشی های کنترلی ، سیم کشی های کابل نوری و سیم کشی های مخابراتی استفاده کرد.

جنس سینی های کابل با روکش گالوانیزه

آلومینیوم: آلومینیوم یک فلز سبک است که در برابر خوردگی در شرایط متفاوت آب و هوایی مقاومت بالایی دارد. و به آسانی قابل نصب است. آلومینیوم با 50% وزن کمتر از فولاد یک گزینه مناسب برای ساخت سینی کابل است. همچنین این فلز خاصیت خود ترمیمی دارد که باعث می شود لایه ای که با ترکیب آلومینیوم و اکسیژن ایجاد شده است .خودش محافظ سینی برق در برابر شرایط محیطی باشد.

فولاد: یکی از ارزان ترین سینی های کابل است . که مقاومت مکانیکی زیادی دارد. ولی به علت سنگین بودن گزینه مناسبی برای انتقال کابل ها نمی باشد. از معایب دیگر سینی های کابل فلزی مقاومت نبودن آن در برابر خوردگی و تغییرات محیطی است و هم چنین هدایت الکتریکی پایین آن هاست.

استیل(ضد زنگ): استیل فلزی ضد زنگ است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و شرایط محیطی دارد. و در  صورت آسیب به آسانی قابلیت جوش کاری دارد.

آبکاری سینی های کابل با گالوانیزه

بعد از اینکه فلز اصلی برای انتخاب کردیم . روی آن را با فلزی دیگر روکش می کنند تا مقاومت آن بالاتر رود. بیشترین فلزی که برای آبکاری سینی های کابل استفاده می شود گالوانیزه است. این فلز به علت خاصیت خود ترمیمی و مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی یکی از بهترین انتخاب ها برای  آبکاری سینی های کابل است.

 

روش های گالوانیزه کردن سینی های کابل

عملیات گالوانیزه کردن سینی های کابل معمولا به دو روش انجام می گیرد گالوانیزه سر دو گالوانیزه گرم که در ادامه نحوه کار را توضیح می دهیم.

گالوانیزه گرم:  در روش گالوانیزه گرم تمام سینی کابل بعد از ساخته شدن در فلز مذاب روی فرو برده می شود و تمام بخش های سینی از این فلز پوشانده می شود. از سینی کابل گالوانیزه گرم در صنعت و در کابل کشی های بیرونی استفاده می شود . از سینی های کابل گالوانیزه گرم در محیط هایی که رطوبت بسیار بالایی دارند یک انتخاب مناسب هستند و نسبت به سایر انواع سینی های کابل مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند.

گالوانیزه سرد: در  گالوانیزه سرد دیگر نیازی به فلز اولیه نیست . ورق فابریک گالوانیزه بعد از خم کاری و سوراخ شدن در اندازه مناسب بریده می شو دو مورد استفاده قرار می گیرد. سینی کابل گالوانیزه از پر استفاده ترین سینی های کابل برای سیم کشی های ساختمان است.

 انواع مدل های سینی کابل

سینی کابل گالوانیزه نردبانی: به علت شکل نردبانی شکل آنها به آن سینی نردبانی گفته می شود.  

سینی کابل گالوانیزه مشبک : این سینی ها حالتی مشبک دارند که هوا به راحتی از آن جریان می یابد. تا اختلال گرمایی ایجاد نشود

سینی کابل گالوانیزه کانالی : برای سیم کشی ظریف و انشعابی از سینی کابل اصلی استفاده می شود. معمولا در ابعاد300،360،600و720 ساخته می شوند.

 سینی کابل گالوانیزه توری: نام دیگر این سینی ها سینی سبدی نیز هست که برای سیم کشی های مخابراتی و فیبر نوری استفاده می شود. و معمولا در سایزهای بین 12 0تا 240 تولید می شوند.

 سینی کابل گالوانیزه ریلی : برای سیم کشی های با ولتاژ پایین که در آن تعداد کمی کابل از سینی عبور می کند. ومی توانند بر روی دیوار نیز نصب شوند.

قیمت سینی کابل چگونه تعیین می شود؟

قیمت سینی کابل با توجه به جنس متریالی که در آن به کار رفته است تعیین می شود. هرچند گالوانیزه گرم یا سرد نیز تأثیر زیادی در قیمت سینی های کابل دارد. برای گرفتن قیمت انواع سینی کابل می توانید با پشتیانی سایت تماس بگیرید.

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search