سینی مش یا سبد کابل چیست؟

سینی مش یا سبد کابل چیست؟ در صنایع مختلف کابل ها و تأسیسات متعددی وجود دارد که لازم است به طور کامل از آن ها حفاظت شود. از سیستم های مختلفی برای این کار استفاده می شود. یکی از آن ها سینی مش یا سبد کابل است. در این مقاله قصد داریم به طور دقیق تری با این سیستم آشنا شویم.

آشنایی با سینی مش یا سبد کابل

سینی های مش یا Wire Mesh Cable Tray با نام سبد کابل نیز در بین مردم شناخته می شود. در حقیقت سبد کابل را می توان به عنوان سیستمی قوی در نظر گرفت که این مقاومت بالا از وزن بسیار کمی برخوردار است. امروزه این سیستم جایگزین بسیاری از نردبان ها و سینی های کابل شده است. با توجه به پیشرفت های بسیار زیاد در تکنولوژی و کابل کشی های متعدد، استفاده از چنین وسیله ای بسیار ضروری می باشد. سبد کابل را از جنس سیم فولاد می سازند. سیم فولاد انتخابی بسیار مقاوم می باشد. نقطه قوت دیگر این سیستم طراحی خاص آن است که به کمک لبه های ایمنی که دارد توانسته است مورد توجه متخصصان این حوزه قرار بگیرد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا به کمک آن از فیبر های نوری محافظت کنند.

خصوصیات سینی کابل سبدی را اینجا مطالعه کنید

مهم ترین ویژگی های این سیستم چیست؟

دارای ویژگی های سینی مش دارای ویژگی های متعددی است که در میزان محبوبیت آن افزوده است. همین ویژگی های باعث شده تا نسبت به بسیاری از سیستم های مشابه بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- انعطاف بسیار بالا 

- نصب آسان 

- هزینه مناسب و اقتصادی 

- سازگاری بالا با شرایط جوی مختلف 

- برخورداری از تهویه کافی و امکان جریان هوا

با توجه به خصوصیات بالا در یک جمع بندی می‌ توان گفت که ساختار سبد کابل به گونه ای است که به واسطه برخورداری از انعطاف بالا می توان آن را در انواع مسیر ها و نقشه های پیچیده اجرا نمود. همچنین برای اجرای این سیستم استفاده از انواع اتصالات لازم نیست. در حقیقت اجرای آن بسیار راحت است و همچنین منجر به صرفه جویی در هزینه ها می شود، چراکه افراد نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای انواع اتصالات ندارند.

استفاده از سینی مش چه مزایایی به همراه دارد؟

با استفاده از این سیستم از مزایای زیر برخوردار خواهید شد:

- این سیستم شما را از انواع زاویه و زانویی بی نیاز می کند.

- تنوع بالایی در انتخاب نوع پوشش و رنگ خواهید داشت.

- سبد کابل به سرعت و سهولت نصب می شود.

- به واسطه برخورداری از تهویه هوای مطلوب، کابل ها گرم نمی شود.

- سینی مش برنده نیست بنابراین در تمام مراحل نصب و استفاده ایمنی شما حفظ می شود.

- با توجه به برخورداری از استاندارد های لازم می توان آن را در انواع دیتاسنترها استفاده کرد.

- انشعاب گرفتن انواع کابل ها به راحتی انجام می شود.

انعطاف‎‌پذیری بالا

سادگی و تعداد کم اتصالات

قیمت مناسب

تولید کننده سینی کابل را اینجا مشاهده کنید

اهمیت استفاده از این سیستم چیست؟ 

در اغلب صنایع به ویژه در پروژه های مربوط به ساختمان سازی یک بخش مهم مربوط به ساماندهی کابل‌ها و سیم‌ های تاسیسات مختلف است که اجرا و مدیریت از آن بسیار حائز اهمیت است. در تمام سیم کشی ها ضروری است که به طور کامل از کابل و سیم برق محافظت شود و هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نشود چرا که وارد آمدن حتی یک آسیب کوچک می تواند عوارض جبران ناپذیری به دنبال بروز آتش سوزی و همراه داشته باشد. 

 سینی های مش چه کاربرد هایی دارند؟

از سینی مش در انواع صنایع مختلف استفاده می شود. از این سیستم در تاسیسات مختلف مربوط به فاضلاب، انواع معادن ،پل ها و تونل‌ ها، ایستگاه های قطار و فرودگاه‌ها و صنایع مختلف استفاده می شود. جنس این سیستم در صنایع مختلف بسته به کاربرد، با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

صنایع دارویی و شیمیایی: در صنایع دارویی و شیمیایی از سینی کابل از جنس استیل برای حفظ بهداشت بیشتر استفاده می شود.

صنایع غذایی: در صنایع غذایی به واسطه رطوبت محیط از سینی های مش که از جنس گالوانیزه گرم یا استیل هستند استفاده می‌ شود.

صنایع پتروشیمی، نفت و گاز: در این صنایع به منظور انتقال تاسیسات و کابل برق از این سیستم استفاده می شود. تاسیسات و کابل برق صنایع معمولاً در فضا های باز قرار دارند. بنابراین ضروری است از سینی های مقاوم استفاده شود. سینی های مش گالوانیزه از مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات شرایط جوی و تابش اشعه مضر خورشید برخوردار هستند.

سخن پایانی

سینی مش یا سبد کابل از جمله سیستم هایی است که با هدف محافظت از تاسیسات و کابل ها نصب می شوند. نصب آسان و مقرون به صرفه بودن این سیستم از جمله مهم ترین ویژگی های آن محسوب می شود.

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search