همه چیز درمورد ریل مینیاتوری

ریل مینیاتوری که به آن ریل تابلویی نیز گفته می شود یکی از ابزارهایی است که در برق کشی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت یک ساختمان سیستم برق کشی از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از مراحل اصلی ساخت بنا می باشد. نبود سیستم برق کشی مناسب می توان مشکلات بزرگی مانند برق گرفتگی، اتصال سیم ها و کابل ها و آتش سوزی را به دنبال داشته باشد. نیاز است تا برای این که یک سیستم برق کشی خوب داشته باشیم علاوه بر نیروی متخصص و حرفه ای، از ابزارهای با کیفیت و مناسب استفاده شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری گردد. در این مقاله به معرفی ریل مینیاتوری پرداخته شده است که یکی از ابزارهایی است که اهمیت زیادی در صنعت برق دارد

ریل مینیاتوری چیست؟

برای این که در تابلوهای برقی، باکس هایی که مربوط به فیوزها هستند و یا جعبه تقسیم ها تجهیزات مختلف به صورت ثابت نگه داشته شوند، نیاز است تا از یک ریل تابلویی یا مینیاتوری استفاده شود. این ریل ها دارای سوراخ هایی بر روی سطح خود می باشند که از آن ها جهت نصب آنها بر روی سینی کابل استفاده می شود. از ریل تابلویی یا مینیاتوری در نصب تجهیزات درون تابلو استفاده می شود. اما انواع گوناگونی از این ریل ها در بازار وجود دارد که استفاده های مختلفی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

انواع ریل مینیاتوری

ریل های مینیاتوری را از لحاظ شکل ظاهری که دارند به دو دسته C شکل و U شکل تقسیم می کنند:

ریل های مینیاتوری C شکل: این ریل ها را در دو نوع با عمق کم و عمق زیاد تولید می کنند که ریل با عمق کم دارای عمق 1 سانتی متری و ریل با عمق زیاد دارای عمق 2 سانتی متری می باشد. ریل های مینیاتوری C شکل را در فیوزها، کنتاکتورها، تایمرها و رله ها مورد استفاده قرار می دهند.

ریل های مینیاتوری U شکل: این نوع از ریل ها بیشتر در گذشته استفاده می شد اما اکنون نیز از آن ها در انواع خاصی از ترمینال های باکالیتی استفاده می شود.

ریلل های مینیاتوری از نظر جنس نیز انواع مختلفی دارند که عبارتند از: ریل های مینیاتوری گالوانیزه، استیل، پلاستیک و آلومینیوم. همچنین رنگ های مختلف این ریل ها در دو دسته ورشو و سفید می باشند.

نصب ریل مینیاتوری

در ابتدا برای برش دادن این ریل ها از تیغه برش استیل و کمان اره استفاده می گردد. همچنین کاتر ریل های مینیاتوری نیز وجود دارند که می توانند برش های متعدد را در این ریل ها ایجاد نمایند. جهت نصب این ریل ها ابتدا آن ها را برش داده و آن را بر روی قطعه مورد نظر قرار می دهند و سپس با استفاده از قطعاتی مثل پیچ سرمته، پرچ آلومینیومی یا پیچ و مهره آن را بر روی تابلو متصل می کنند.

همچنین بخوانید: 

تولید کننده سینی کابل

لوله کاندوئیت

لوله فلکسیبل

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search