کاربرد سینی کابل در صنعت

کاربرد سینی کابل در صنعت بسیار گسترده است و از آن برای نگهداری و هدایت سیم ها و کابل های الکتریکی استفاده می شود. معمولا از سیم کشی باز در سیم کشی های ساختمانی و صنعتی استفاده می شود. سینی کابل می تواند جایگزینی برای سیم کشی باز باشد و از آن در ساختمان های تجاری و صنعتی که سیم کشی پیچیده ای دارند استفاده بسیاری می شود. با استفاده از سینی کابل می توان انواع روش های سیم کشی را در صنعت انجام داد. در ادامه با سینی های کابل و کاربردهای مختلف آن ها در صنعت آشنا خواهید شد.

سینی کابل چیست؟

سینی کابل یکی از سیستم های پشتیبانی است که برای محافظت از کابل ها استفاده می شود. سینی کابل، سیم ها و کابل های مختلف را در محفظه خود نگه می دارد و باعث می شود تا سیم کشی ها مرتب تر به نظر برسند. همچنین استفاده از سینی کابل ایمنی بیشتری را به سیستم می بخشد. به علت آرایش منظمی که کابل ها در کنار یکدیگر در سینی کابل دارند، اضافه کردن یا کم کردن سیم راحت تر خواهد بود.

کاربرد سینی کابل در صنعت

از سینی کابل در موارد مختلفی مانند سیم کشی ساختمان ها و صنایع مختلف استفاده می شود. برای رساندن نیروی الکتریسیته از تابلوهای برق، دستگاه هایی که در تمام کارخانه های صنعتی وجود دارند و دیگر موارد از کاربرد سینی کابل در صنعت می باشد. همچنین از سینی کابل در تاسیسات الکتریکی صنایع مختلف استفاده می شود و می توان گفت که در امور صنعتی و تولیدی الزامی است که از سینی های کابل استفاده نمایند.

انواع سینی کابل

انواع مختلفی از سینی کابل در بازار وجود دارد که با توجه به نوع کاربردی که دارند ازآن ها در جاهای مختلف استفاده می شود. به تعدادی از این نوع سینی های کابل اشاره شده است:

سینی کابل گالوانیزه فابریک: از این نوع سینی کابل در سوله های مختلف و پارکینگ ها و دیگر فضاهایی که سرپوشیده می باشند استفاده می شود.

سینی کابل PVC: به این نوع سینی سینی گالوانیزه گرم نیز گفته می شود که در تاسیسات الکتریکی به کار می روند. این سینی دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند ضد زنگ بودن و مقاوم در برابر رطوبت و اسیدها می باشد.

سینی کابل آبکاری گرم: برای سیم کشی محیط های روباز از این نوع سینی استفاده می شود.

همچنین انواع دیگری از سینی های کابل مانند سینی کابل 4 خم و سینی کابل 6 خم که دارای ضخامت های مختلفی می باشند نیز وجود دارد.

همچنین بخوانید: لوله کاندوئیت

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search