سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل گالوانیزه را جهت محافظت از کابل ها و سیم ها و همچنین تفکیک و نظم دهی به آن ها مورد استفاده قرار می دهند. سینی کابل گالوانیزه در انواع مختلفی از نظر سایز، نوع آبکاری، تعدا خم و ضخامت می باشد. دو مدل از سینی کابل گالوانیزه وجود دارد که عبارتند از سینی کابل گالوانیزه گرم و سرد. هر یک از این دو نوع توسط روش های مخصوصی تولید شده و به کاربردهای مختلفی می رسند.

سینی کابل چیست؟

به طور کلی از سینی های کابل برای هدایت کردن و محافظت از سیم ها و کابل های برق استفاده می شود که آن ها را بر روی زمین، دیوار، سقف و یا زیرزمین نصب می کنند. سینی کابل باعث می شود تا سیم ها و کابل ها به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار بگیرند و در صورت بروز مشکل در سیم کشی بتوان آن ها را به راحتی سازمان دهی کرد. همچنین سینی کابل باعث می شود تا کابل ها از نفوذ جانوران موذی و خورده شدن سیم ها توسط آن ها در امان بمانند.

سینی کابل گالوانیزه چیست؟

سینی کابل ها را بیشتر از جنس گالوانیزه تهیه می کنند. جنس گالوانیزه ضد زنگ بوده و در برابر خوردگی نسبت به دیگر جنس ها مقاوم تر است. البته سینی های کابل از جنس استیل، پلاستیک و آهن نیز وجود دارد اما به علت این که سینی های کابل در معرض رطوبت و خوردگی قرار دارند بهتر است که از جنس گالوانیزه تهیه گردند تا طول عمر بالاتری داشته باشند.

روش های تولید سینی کابل گالوانیزه

 سینی کابل را در دو روش مختلف سرد و گرم تولید می کنند. برای تولید سینی کابل گالوانیزه سرد در ابتدا ورق گالوانیزه را برش می زنند و پس از سوراخ کردن و خم کردن آن سینی کابل تولید شده را مصرف می کنند. اما برای تولید سینی کابل گالوانیزه گرم از ورق سیاه برش داده شده که آن را سوراخ و خم کرده اند استفاده می کنند. سپس این ورق ها در ظرف اسید غوطه ور می کنند و در مرحله بعد آن را گالوانیزه کرده و مورد استفاده قرار می دهند.

انواع مختلف سینی کابل گالوانیزه

انواع مختلفی از سینی کابل گالوانیزه وجود دارد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است. یکی از انواع سینی کابل ها نوع فابریک می باشد که از آن در سوله های بزرگ و پارکینگ ها استفاده می شود. نوع دیگر سینی کابل ها سینی کابل رنگی پودری استاتیک می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند مقاومت بالا در مقابل رطوبت، نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش بوده و مناسب استفاده در فضاهای باز می باشد. سینی کابل آبکاری گرم از دیگر انواع سینی های کابل می باشد که به علت ضد زنگ بودن مناسب استفاده در محیط های اسیدی و مرطوب است. در مناطق شمالی کشور که درصد رطوبت بسیار بالاست این نوع سینی را مورد استفاده قرار می دهند.

لوازم جانبی سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل دارای یک سری لوازم جانبی می باشد که عبارتند از: رابط سینی، درب سینی، نردبان یا لدر کابل، زانویی سینی کابل، سه راهی و چهارراهی سینی کابل، پیچ کله قارچی و ساپورت سینی کابل.

همچنین بخوانید:

تولید کننده سینی کابل

لوله کانوئیت

لوله فلکسیبل

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search