سینی کابل سقفی

سینی کابل سقفی یکی از انواع سینی های کابل است که وظیفه محافظت و نگهداری از سیم ها و کابل های مختلف را بر عهده دارد. همانطور که می دانید توجه به سیستم برق کشی در پروژه های مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم توجه کافی به سیستم برق کشی می تواند امنیت ساختمان را به خطر انداخته و موجبات خطراتی مانند برق گرفتگی، لخت شدگی سیم ها و کابل ها و یا آتش سوزی را فراهم آورد. در این مطلب قصد داریم تا توضیحاتی را در رابطه با سینی کابل و نوع سقفی آن ارائه دهیم.

سینی کابل چیست؟

در تاسیسات الکتریکی زمانی که کابل کشی را انجام می دهند برای نگهداری آنها و جمع کردن آنها در یک جای مشخص از سینی کابل استفاده می کنند. با استفاده از سینی کابل، تمام سیم ها و کابل ها در این سینی جمع آوری شده و از آنها محافظت می شود. در صورت عدم وجود سینی کابل ممکن است سیم ها دچار پوسیدگی شده و توسط حشرات و جانوران موذی مانند موش جویده شوند و در نهایت موجب برق گرفتگی گردد.

سینی های کابل را در انواع سینی کابل دیواری، زمینی و سقفی تولید می کنند که در ادامه به معرفی سینی کابل سقفی پرداخته شده است.

سینی کابل سقفی چیست؟

سینی کابل سقفی یکی از انواع سینی های کابل می باشد که آن را در سقف نصب کرده و کابل ها را در آن نگهداری می کنند. جنس سینی های کابل را معمولا از گالوانیزه می سازند تا در مقابل رطوبت و خوردگی مقاوم باشد و دچار زنگ زدگی نگردد. تنوع سینی کابل سقفی و دیگر سینی های کابل از نظر سایز و عمق سینی بسیار زیاد است و با توجه به نوع استفاده و مقدار کابل ها می توان هر یک را مورد استفاده قرار داد. سینی های کابل را در عرض های 5 تا 60 سانتی متری تولید می کنند و و طول آنها نیز متغیر بوده و به صورت طبیعی طولی برابر 2 متر دارند و می توان طول های بلندتر مانند 3 متر را نیز به صورت سفارشی تولید کرد.

سینی های کابل دارای اجزایی می باشند که برای نصب آنها وجود این قطعات و اجزا ضروری می باشد.

قطعات سینی کابل سقفی چیست؟

در هنگام نصب سینی کابل استفاده از تجهیزات و ابزارهای جانبی ضروری می باشد. تعدادی از این اجزا عبارتند از: رابط سینی کابل، درب سینی کابل، نردبان سینی کابل، سه راه و چهارراه سینی کابل، ساپورت سینی کابل، تبدیل سینی کابل و ...

بهتر است تمامی این اجزا را از جنس گالوانیزه انتخاب نمایید تا از زنگ زدن و خورده شدن آنها در مقابل رطوبت و عوامل شیمیایی مختلف جلوگیری نمایید.

 سینی کابل سقفی را در رنگ های متنوعی تولید می کنند که می تواند علاوه بر محافظت از کابل ها به زیبایی ساختمان نیز کمک کند. وجود سوراخ های ریزی که در قسمت زیرین سینی کابل وجود دارد باعث رد و بدل شدن هوا در سینی شده و در زمانی که سیم ها به علت کار کردن گرم می شوند از گرم شدن بیش از حد و سوختن آنها جلوگیری کرده و باعث سرد شدن سیم ها و کابل ها گردد.

همچنین بخوانید:

لوله کاندوئیت

لوله فلکسیل

سینی کابل

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search