لوله خرطومی برقی

لوله خرطومی برق یکی از انواع لوله های برقی است که در سیم کشی ساختمان ها به کار می رود. همانطور که می دانید یکی از مراحل بسیار مهم در ساخت یک ساختمان سیم کشی آن می باشد که باید به صورت دقیق و کاملا ایمن صورت گیرد تا از بروز حوادثی مانند اتصال برق، آتش سوزی و یا برق گرفتگی جلوگیری شود. برای عبور دادن سیم ها و کابل های مختلف در سراسر ساختمان از لوله خرطومی استفاده می شود که این لوله ها از ایمنی بالایی برخوردار بوده و انعطاف پذیری بالایی دارند. در این مطلب به معرفی کامل لوله خرطومی و انواع آن پرداخته شده است.

لوله خرطومی برق چیست؟

لوله خرطومی برق یک لوله انعطاف پذیر می باشد که وظیفه هدایت سیم ها و کابل ها و به طور کلی هادی های برق را بر عهده دارد. می توان این طور بیان کرد که لوله خرطومی یک روکش محافظتی برای کابل و سیم  های برق است و از ایجاد ضربات فیزیکی و صدمه  به سیم ها جلوگیری می کند. لوله خرطومی یکی از پراستفاده ترین نوع لوله برق می باشد که در تمامی سازه ها و ساختمان ها به کار برده می شود.

به علت انعطاف پذیر بودن لوله خرطومی در مکان هایی که امکان عبور نکردن لوله های فلزی وجود ندارد از لوله خرطومی استفاده می شود تا بتواند به راحتی از مسیرهای پر پیچ و خم عبور کند. مواد اولیه در تولید این نوع لوله پلی آمید و گرانول PVC می باشد.

ویژگی های لوله خرطومی برق

لوله خرطومی به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد کاربرد گسترده را در صنعت و ساختمان پیدا کرده است. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         انعطاف پذیری بسیار بالا

·         قابلیت استفاده در داخل و خارج از سازه و امکان استفاده به صورت روکار یا توکار

·         امکان استفاده در آرگ ها و سقف کاذب

·         دارای رنگ بندی های متنوع جهت اشتباه نکردن در حین سیم کشی ساختمان

·         قیمت مقرون به صرفه

·         مقاوم بودن در برابر آتش و حرارت بالا برای لوله های خرطومی نوع نسوز

·         دارای وزن سبک

انواع لوله خرطومی برق

انواع مختلفی از لوله خرطومی وجود دارد که دارای جنس و شکل متفاوتی می باشند و هر یک در کاربردی ویژه مورد استفاده قرار می گیرند. به انواع لوله خرطومی در زیر اشاره شده است:

لوله خرطومی برق ساده

جنس این نوع لوله ها از پلی آمید و PVC می باشد. لوله های خرطومی از جنس PVC نسوز می باشند و در مقابل حرارت مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. اما لوله های از جنس پلی آمید قابل اشتعال بوده و در رنگ های متنوعی تولید می گردند.

لوله خرطومی برق فلزی

این نوع لوله ها در دو نوع لوله روکش دار و بدون روکش در بازار وجود دارند و استحکام بالاتری را نسبت به نوع ساده لوله های خرطومی دارند. استفاده این نوع لوله ها در صنعت و پروژه های عمرانی بسیار زیاد است.

سایز لوله خرطومی برق

لوله های خرطومی در اندازه های مختلفی تولید می شوند  و اندازه آنها بر اساس اندازه قطر لوله می باشد که در قطرهای 11، 13، 16، 21، 25، 29، 36، 42 و 48 میلی متری در بازار وجود دارند. بسته به نوع پروژه می توان هر یک از سایزهای لوله خرطومی را انتخاب کرد.

 همچنین بخوانید:

لوله فلکسیبل

تولید کننده سینی کابل

لوله کاندوئیت

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search