نربان کابل گالوانیزه و آلومینیومی

سیستم برق کشی در ساختمان ها و سوله های مختلف از مهم ترین بخش های ساخت ساختمان می باشد. انتخاب تجهیزات الکتریکی مناسب به ایمنی بیشتر ساختمان کمک کرده و از ایجاد مشکلاتی مانند برق گرفتگی، لخت شدن و اتصال سیم ها و کابل ها و آتش سوزی جلوگیری می کند. تجهیزات الکتریکی از پرفروش ترین تجهیزات ساختمانی می باشند. یکی از این تجهیزات نردبان کابل می باشد که در سیستم برق کشی انواع ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به شرح نردبان کابل گالوانیزه و آلومینیومی پرداخته شده است.

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل یکی از تجهیزات الکتریکی است که از آن جهت عبور انواع سیم ها و کابل ها در برق کشی ساختمان استفاده می شود. سینی کابل نیز همین کار را در برق کشی انجام می دهد اما جهت عبور سیم ها در مسیرهای عمودی نردبان کابل کاربرد بیشتری دارد.

ساختار نردبان کابل بدین صورت است که دارای دو ریل جانبی می باشد که به صورت عمودی قرار گرفته اند و واحدهای عرضی به صورت افقی این ریل ها را به یکدیگر متصل می کنند. برای مسافت های طولانی و عریض نردبان کابل که به آن Ladder نیز گفته می شود کاربرد بسیاری دارد. نردبان کابل را در انواع مختلفی مانند نردبان کابل گالوانیزه و آلومینیومی می سازند.

نردبان کابل گالوانیزه و آلومینیومی

نردبان کابل گالوانیزه و آلومینیومی را به علت خواص ویژه ای مانند سبک بودن، ضد زنگ بودن و استحکام بالایی که دارند در محیط هایی که در معرض رطوبت و خوردگی قرار دارند استفاده می کنند. یکی از موارد استفاده نردبان کابل گالوانیزه در خط اصلی کابل کشی در سینی کابل انشعابات فرعی می باشد. همچنین از این نوع نردبان کابل برای ارتباط میان سینی های کابل استفاده می شود.

نردبان های کابل گالوانیزه مقاومت بالایی در مقابل فرسایش دارند و نردبان های آلومینیومی دارای ساختاری یکنواخت می باشند. با استفاده نردبان های کابل گالوانیزه و آلومینیوم طول عمر نردبان بالاتر رفته و سیستم در تمامی محیط ها به خوبی کار می کند.

تجهیزات جانبی نردبان کابل گالوانیزه و آلومینیومی

برای استفاده از نردبان کابل نیاز به یک سری تجهیزات و اجزا می باشد که همه آنها در کنار هم برای عبور کابل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزاتی مانند: رابط نردبان کابل، زانویی نردبان کابل، چهار راهی نردبان کابل، سه راهی نردبان کابل، درب نردبان کابل، ساپورت نردبان کابل و ... از اجزایی هستند که در نردبان کابل مورد استفاده قرار می گیرند.

برای تولید نردبان های کابل از ورق های 1 تا 2 میلی متری استفاده می کنند و اندازه های آن از عرض 10 تا 100 سانتی متر و عمق 6 تا 10 سانتی متر می باشد که عمق 10 سانتی متری نوع سفارشی نردبان کابل می باشد.

همچنین بخوانید:

تولید کننده سینی کابل

لوله کاندوئیت

لوله فلکسیبل

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search