همه چیز درمورد گلند کابل

نقش سیستم برق کشی در یک ساختمان نقشی حیاتی و پایه بوده که توجه به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. اجرای سیستم برق کاری بسیار حساس می باشد و نیاز است تا از محصولات با کیفیت در برق کشی استفاده کرد تا از بروز مشکلات و خطرات احتمالی مانند برق گرفتگی، آسیب به سیم ها و کابل ها و یا آتش سوزی جلوگیری شود. یکی از محصولات مورد استفاده در برق کشی گلند کابل می باشد که از آن در اتصالات کابلی و جعبه تقسیم استفاده زیادی می گردد. در این مطلب همه چیز در مورد گلند کابل گفته شده است.

همه چیز در مورد گلند کابل

در تاسیسات برقی برای متصل کردن کابل ها به جعبه تقسیم یا تابلوی برق از ابزاری به نام گلند کابل استفاده می کنند. این کار باعث می شود که انواع اتصالات و کابل ها کاملا ایمن باشند و از آسیب دیدن در مقابل ضربات متعدد مقاومت بالایی داشته باشند. با وجود گلند کابل رطوبت یا گرد و غبار یا هر گونه ذرات خارجی به درون کابل های جعبه تقسیم وارد نشده و آسیب نمی بینند. بست کابل و  کانکتور نیز از دیگر اسامی می باشند که به گلند کابل نسبت داده اند و برخی آن را با این نام ها می شناسند.

انواع گلند کابل

در صورتی که مایل به استفاده از این وسیله در تاسیسات برقی می باشید بهتر است همه چیز در مورد گلند کابل را بدانید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. گلندها به طور کلی در دو دسته گلند پلاستیکی و گلند فلزی تولید می شوند که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشد. گلندهای ضد انفجار نیز در بازار وجود دارند که می توانند از ایجاد انفجار و آتش سوزی جلوگیری کنند. معمولا این گلندها را از جنس استیل تولید می کنند. برای تولید گلندهای فلزی از برنج آبکاری شده با نیکل استفاده می کنند که استحکام بسیار بالایی دارد. همچنین در ساخت گلندهای پلاستیکی از پلاستیک هایی که مقاومت و دوام بالایی دارند استفاده می شود.

اجزای گلند کابل

گلندهای کابل از دو بخش تشکیل می شوند. بخش اول آن درون حفره ای است که در آن وسیله قرار داده شده است و بخش دوم هم بر روی بخش اول پیچ می شود و در قسمت انتهایی ان واشری وجود دارد که برای آب بند کردن کار گذاشته شده است. با این ساختار طراحی شده برای گلند، سطح داخلی حفره به صورت کامل پوشانده می شود و از آسیب دیدگی کابل ها جلوگیری به عمل می آید.

تولید کننده سینی کابل

لوله کاندوئیت

لوله فلکسیبل

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search