سینی کابل | تولید کننده سینی کابل به همراه لیست قیمت

سینی کابل (Cable Tray) در تأسیسات الکتریکی به کار می رود و در سیم کشی برق و ساختمان جایگزین مناسبی برای سیم کشی روکار است. سینی کابل برای هدایت، انتقال و محافظت از سیم ها و کابل ها در تعداد بالا و در یک مسیر مشخص استفاده می شود. سینی کابل به زیبایی و مرتب بودن کابل کشی در ساختمان کمک می کند. در واقع برای نگهداری کابل ها و سیم ها در ایمن ترین حالت به کار میرود.

 

سینی مش یا سبد کابل چیست؟

سینی کابل از موادی مانند فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا پلاستیک فشرده، و یا جنس شیشه نشکن ساخته می شود. بر اساس نوع صنعتی که سینی کابل در آن مورد استفاده قرار می گیرد، جنس بدنه آن هم متفاوت خواهد بود.

انواع سینی کابل :

 • سینی کابل گالوانیزه

 • سینی کابل رنگی

 • سینی کابل پلاستیکی

 • سینی کابل استیل

   

انواع سینی کابل گالوانیزه

سینی گالوتانیزه به عنوان یک محافظ برای پوشش خارجی سیم ها مورد استفاده قرار می گیرد.زمانی که قرار است سیم برق از داخل دیوار و یا زمین عبور کند از سینی برق گالوانیزه باای محافظت از سیم استفاده می شود که این گالوانیزه ها ئارای دو نوع سرد و گرم هستند که در ادامه به ویژگی های هر کدام اشاره  خواهیم کرد.

 

پوشش سینی کابل به روش گالوانیزه بیشتربحوانید

سینی کابل گالوانیزه سرد:

در سینی کابل گالوانیزه سرد از فولاد به عنوان پوشش استفاده می شود که خاصیت ضد زنگ زدگی دارند و در برابر عوامل محیطی و رطوبت بسیارمقاوم می باشد از این رو از اسینی کابل گالوانیزه سرد  در محل هایی که دارای رطوبت بالا هستند مانند شمال کشور ایران  استفاده می شود .برای پانچ کردن سینی کابل گالوانیزه سرد از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی که دارای عرض دو متر هستند استفاده می شود از دستگاه نیمه اتوماتیک خم نیز برای خم کردن سیم ها استفاده می شود.

انتخاب اندازه مناسب سینی کابل

سینی کابل گالوانیزه در اندازه های مختلف و با توجه به مقدار سیمی که در داخل آنها جای می گیرد ساخته می شود از این رو در هنگام خرید سینی کابل باتید به حجم و اندازه سیم هایی که داخل سینی کابل قرار می گیرد دقت کنید و با توجه به حجم و ضخامت سیم ها اندازه مناسبی از سینی کابل را انتخاب کنید. به طور مثال سینی کابل گالوانیزه در عرض های مختلفی مانند  5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و با با طول 2 و 3 متر تولید می شود .

سینی کابل گالوانیزه گرم :

از سینی گالوانیزه گرم نیز برای جلوگیری از زنگ زدگی و همینطور خوردگی در سیم ها استفاده می شود در این سینی کابل از یک فلز مانند آهن و فولاد برای پوشش روی سینی استفاده می شود که همین هم مقاومت سینی کابل را بالاتر می برد و باعث می شود تا صناعی مانند نفت و گاز و همجنین صنایع شیمیایی و دارویی مورد استفاده قرار بگیرد.

انداز مناسب سینی کابل گالوانیزه گرم

سینی کابل گالوانیزه گرم نیز در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر ، ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می شود که باید با توجه به اندازه و ضخامت سیم هایی که قرار است داخل سینی کابل قرار بگیرند اندازه مورد نظر انتخاب شودذ .

متعلقات و لوازم جانبی سینی کابل

 • سه راهی سینی کابل

 • چهار راهی سینی کابل

 • زانوی افقی داخل سینی کابل

 • زانوی عمودی خارجی سینی کابل

 • تبدیل سینی کابل

 • رابط سینی کابل

 • ساپورت سینی کابل

 • درب سینی کابل

 • پیچ کله قارچی و مهره و واشر

درب سینی گالوانیزه معمولا در سایز های 2.5 و 10 متر تولید می شوند. ولی بنا به نیاز کارفرما در هر سایزی قابل سفارش است.

ساپورت سینی کابل دارای سه نوع می باشد. ساپورت زمینی، ساپورت سقفی و ساپورت دیواری. هر کدام از این سه نوع  می توانند متحرک، ثابت و یا از نوع قابل تنظیم باشند.

هر کدام از زانویی ها که شامل افقی و عمودی هستند می توانند ثابت یا متحرک باشند.

سینی های کابل به وسیله رابط به هم متصل می شوند.

برای تبدیل یک مسیر در سینی کابل به دو مسیر از چند راهی و برای تبدیل به سه مسیر از چهار راهی استفاده می شود.

کاربرد سینی کابل

در صنایع و کارخانجاتی مانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، شرکت های عمرانی و تجهیزاتی، صنعت نظامی و دفاعی، تاسیساتی، صنعت فولاد و سیمان، مراکز صنعتی، بیمارستانی، فرودگاهی و ... که به دلیل تعداد بالای سیم کشی و دستگاه های مختلف دارای سیم های زیادی هستند و از سینی کابل برای زیباتر شدن و منظم تر دیده شدن سیم ها استفاده می کنند.

ویژگی های سینی کابل

نصب سریع و راحت مهم ترین ویژگی است که کاربرد آن را زیاد کرده است.

 باعث صرفه جویی در زمان و مواد اولیه می شود.

در ابعاد و مدل های مختلف و وزن های بسیار سبک تولید می شود.

غیر قابل اشتعال بوده و ضد ضربه است.

باعث افزایش ایمنی افراد داخل ساختمان می شود.

سینی های کابل می توانند از انواع متد های سیم کشی پشتیبانی می کنند از جمله خطوط برق ولتاژ بالا، کابل های توزیع برق، سیم کشی سیستم های کنترلی حساس، سیم کشی تجهیزات ارتباطی و مخابراتی، کابل های نوری یا فیبر نوری

نکات مهم در تولید سینی کابل و تعیین کیفیت آن :

مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت سینی شامل نوع ورق و خم کاری های آن است که باید کاملا با زاویه 90 درجه باشد، نداشتن  پلیسه در داخل سینی کابل که مانع زخمی شدن کابل ها شود.

با کمباکس در اینجا آشنا شوید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ارتباط در واتساپ : 09335144488

ایمیل:‌ info@elconco.com

Search